Klid zde vystřídal řev motorů, relaxaci adrenalin, pop hardrock a vůni květin spálený benzín. Z Lužan se staly Motolužany, kde se milovníci jízdy v jedné stopě loučili s prázdninovým brázděním silnic. „Historie sice sahá až do roku 1998, ale bereme to jako pátý ročník, kdy se ustálilo datum, tedy poslední srpnový víkend" řekl za pořadatele Milan Jezdinský a dodal, že sraz každoročně přiláká obrovské kvantum motorkářů.

„Už první den jsme tu měli návštěvnost jako za celý víkend minulého ročníku. Počítám, že dnes (v sobotu) tu je asi dva a půl až tři tisíce motorkářů," uvedl Milan Jezdinský s tím, že v neděli by se počet milovníků motorek mohl přiblížit k magické hranici tří a půl tisíc. A na sraz, který okořenily i kapely jako Dymytry či Horkýže Slíže, nedorazili jen zástupci české „motorkářské školy". Do Lužan se sjela prakticky půlka Evropy.

„Máme tu lidi ze Švédska, Norska, Holandska, Německa, Slovenska či Polska. A všichnisi to náramně užíváme," prozradil pořadatel, který se kvůli svým povinnostem nemohl zúčastnit jednoho ze zlatých bodů programu – spanilé jízdy. Ta odstartovala o sobotním poledni, kdy se na silnici „vyhrnulo" několik stovek strojů.

A jejich „štrůdl" byl tak mohutný, že se cirka čtvrt hodiny nemohl chodec dostat z jedné strany silnice na druhou. „jediné, co jsme museli letos oželet, byl ohňostroj. I když by to bylo krásné vyvrcholení setkání, tak přeci jenom nechceme zapálit vyprahlé okolí," dodal s úsměvem pořadatel setkání.