„Byla to první a možná i poslední možnost od revoluce dotace získat. Zkusili jsme to a povedlo se. Máme skutečně velkou radost, bylo to pro nás milé překvapení," neskrývá nadšení starosta obce Tomáš Komárek, který by také rád opravil hasičskou zbrojnici.

SOUČASNÁ TECHNIKA

„Auto už je velmi potřebné. Místní hasiči jsou celkem hodně využíváni a jejich současný vůz pochází z roku 1964, je to tedy takový veterán. První velkou rekonstrukcí prošel v roce 1980, druhá pak proběhla v roce 2012. Odpovídal tedy veškerým standardům a byl stoprocentně spolehlivý. Technika jde ale v posledních letech hodně rychle dopředu," upřesňuje starosta.

Novou cisternu by dobrovolní hasiči měli dostat nejpozději příští rok. 

Momentálně probíhá výběrové řízení na firmu, která automobil zhotoví. „Ta výroba není úplně jednoduchá. Nejdříve musí automobilka zhotovit podvozek a kabinu. O zbylé části se už postará specializovaná firma, která ostatní součásti zhotoví na naše přání," popisuje postup vzniku cisterny mlázovický starosta Tomáš Komárek.

NOVÉ ZÁZEMÍ

Pokud vše dobře dopadne, hasiči by se také mohli dočkat nového zázemí.

„Služebna pochází někdy z padesátých let. Už to není důstojné zázemí. Proto bychom rádi podali žádost o dotační příspěvek. Pevně věřím, že nám to vyjde, i když si zároveň uvědomuji, že naše šance nejsou vysoké," plánuje starosta.

Cisterna bude financována z devadesáti procent dotacemi, zbylých deset musí obec uhradit ze svého rozpočtu.