Závodu, který se konal od pátku do neděle, se zúčastnilo deset mladších a osm starších pětičlenných hlídek, kompletní družstva o devíti členech se sjela v počtu šesti mladších a osmi starších.

Soutěž
První bodovanou část týmy absolvovaly již na podzim při branném závodu, nyní bojovaly o co nejlepší umístění ve štafetách dvojic, 4 krát 60 metrů a CTIF, požárním útoku a útoku CTIF. Z mladších „pětek" si vedla s přehledem nejlépe Brada-Rybníček následovaná Novou Pakou a Lázněmi Bělohrad. U devítičlenných družstev si pro suverénní vítězství došly Slatiny, druhá skončila Vrchovina a třetí Holovousy. Ve starších pěticích se na stupně vítězů s těsnými součty postavily Holovousy, Rohoznice a Slatiny. Odpověď na otázku, jak dopadnou výsledky u kompletních družstev starších, zajímala většinu, neboť první dva týmy odjíždí za tři týdny reprezentovat okres na krajské kolo. Loňský vítěz Vidochov skončil tentokrát „až" třetí, se zlatými medailemi se k vyššímu stupni soutěže chystají Brada-Rybníček. Stříbro a tedy postup si zajistily Holovousy.

Zabodoval Vidochov
Neděle patřila dorostu. Oproti minulým létům stále roste konkurence, a to jak mezi družstvy, tak jednotlivci. Vidochovští postavili své týmy do obou kategorií – chlapců i dívek, a vyplatilo se. Oba týmy zvítězily a postoupily na krajské kolo do Nového Města nad Metují.

Mezi jednotlivci si vedl jednoznačně nejlépe Jiří Chodúr (Robousy), medaile si vysloužili rovněž Lukáš Nosek (Slatiny) a Martin Rachota (Holovousy).
I u dívek byla vítězka jasná – s prvními místy ze všech disciplín skončila zlatá Markéta Jebavá (Slatiny), druhá Petra Špůrová (Miletín), třetí Pavlína Rejmanová (Slatiny). I na krajském kole se bojuje o postup do vyšších kol, podpora fanoušků se tak bude všem účastníkům hodit.⋌Šárka Jebavá