Na střelnici pod Zebínem bylo opět živo. Okresní myslivecké sdružení Jičín zde pořádalo soutěž ve střelbě pro mladé. Zúčastnilo se jí 41 závodníků a závodnic z celé České republiky. Na dodržování bezpečnosti a pravidel sportovní střelby dohlíželi rozhodčí a zároveň střelečtí instruktoři.

Soutěž ze vzduchovky Pohár Lesního správce byla pro zájemce do 10 let (10 účastníků), kde se soutěžilo vzduchovkou s puškohledem na 10 m 8 x 5 ran na redukované lovecké terče (liška, kamzík, srnec a kňour) vleže s oporou. V kategorii žáků a žákyň musel rozhodnout až rozstřel, protože tři závodníci M. Ježek, V. Ciler, a M. Lorenz dosáhli absolutní nástřel 400/400.

Mladí závodníci (18 účastníků tj. 10 dorostenců a 8 dorostenek) ve střelbě z malorážky soutěžili v kategorii dorostu (11 až 15 let) ve střelbě na mezinárodní redukované lovecké terče lišky, srnce, kamzíka (všechny terče vsedě s oporou loktů) a kňoura (s oporou pevné tyče). V kategorii dorostenců zvítězil Vojtěch Kuřík z SSK Nová Paka nástřelem 398 bodů.

V kategorii juniorů (16 až 20 let) se utkalo dalších 13 střelců. Nejlépe si vedla Adéla Smolíková z ČLA Trutnov s velice kvalitním nástřelem 394 bodů, který jí zajistil celkové vítězství a putovní pohár Předsedy OMS Jičín. Další soutěží, která proběhla v areálu střelnice Pod Zebínem byla znalostní soutěž z myslivosti a poznávání letorostů lesních dřevin.

Joker