„Z našich občanů a chalupářů se stávají stánkaři. Prodávají zde například to, co vypěstují na své zahrádce, vyřežou ze dřeva nebo upečou. Je to přátelské setkání mezi sousedy, kde každý může ukázat, co umí," představuje akci starostka Pavlína Kaprasová, jenž je iniciátorkou tohoto netypického setkání.

„Chtěla jsem to tady nějak oživit. Věděla jsem, že u nás v obci máme šikovné lidi, kteří se nikde neprezentují, což je škoda. Jsem moc ráda, že se to mezi místními ujalo," pochvaluje si Kaprasová.

Letošního ročníku se zúčastnilo okolo patnácti stánkařů. Mezi nimi nechyběla ani pekařka Jitka Ziegelheimová (na snímku), která se trhů účastní od samého počátku.

„Pečení je můj velký koníček. Není to pro mě výdělečná činnost, ale tady se to pro mě stalo prostě tradicí," usmívá se a pokračuje: „Letos jsem napekla čtyři sta koláčů. Příprava mi zabrala několik hodin. Vstávala jsem už o půl páté, abych to vše stihla," prozrazuje Ziegelheimová, která recept na kynutou pochoutku získala od své babičky.

„Moje maminka kynuté dělala nerada. Babička ale byla umělkyně a všechno mě naučila," vzpomíná na své začátky zkušená pekařka.