Místní autokemp se svým vybavením a dobrými službami řadí mezi přední kempy v republice. V loňském roce přilákalo koupaliště na sedmnáct tisíc návštěvníků a ubytování využilo téměř pět tisíc rekreantů, z toho dvacet procent cizinců.
Příprava na sezonu je už v plném proudu, v současné době upravují pracovníci ubytovací objekty, kterých zde mají na šedesát. Jako první letos uvítají školní výletníky a dále hendikepované občany ze Semilska, Královéhradecka a Nové Paky na desetidenních rehabilitačních pobytech.

Nutné úpravy

„Je zapotřebí mít kemp připravený včetně posečení trávy, úprav a nátěrů všech objektů, zajistit kvalitní služby,“ sdělil vedoucí kempu, místostarosta Vlastimil Hruška. Každým rokem mají zaměstnanci snahu připravit pro své klienty i něco nového. Nyní ještě před zahájením sezony chtějí nákladem padesáti tisíc korun vybudovat dětský parčík. Pískoviště, houpačky a prolézačky budou sloužit především malým dětem. Jednotlivé hrací prvky jsou umístěné pouze v areálu koupaliště, který se zavírá ve 20 hodin. Zásada, kterou preferuje vedoucí kempu, je čistota a pořádek. Letos už vymalovali a upravili jedenáct chatek v sektoru č. 5.
Do dnešního dne je na hlavní sezonu vyprodáno zatím pětačtyřicet procent ubytovací kapacity, jedná se o nižší počet než v předchozích letech. Vlastimil Hruška se ale malé návštěvnosti neobává, nestálost počasí vede klienty rozhodovat se na poslední chvíli.