Zavítal do Jičína svými slovy „jako slabá pomocná jednotka" v rámci předvolební propagace Strany práv občanů Zemanovci.

Návštěva ani zdaleka neměla tak oficiálního ducha jako ta nynější. Také byla mnohem skromnější. Miloš Zeman navštívil Grand Hotel Praha, kde se konala tisková konference. Politických přívrženců ale přišlo více než hostů a novinářů.

Větší úspěch mělo setkání v Masarykově divadle, kde se budoucí prezident sešel se středoškolskými studenty. Po váhavém začátku se mladí posluchači osmělili a počastovali Miloše Zemana nejen otázkami o politice, roli krajských zastupitelstev a Evropské unii, ale zeptali se i na jeho zvyky. Obratný řečník se přiznal, že evropské integraci v zásadě fandí, že z hospodářské krize je potřeba se proinvestovat a že Becherovku ze zdravotních důvodů vyměnil za slivovici.

O hodinu později následovala procházka po Husově ulici a vše zakončil proslov u skromného stánku na Valdštejnově náměstí. 

Program prezidentské návštěvy:
Program prezidentské návštěvy: Dnes v 11.30 vystoupí Miloš Zeman v obci Holovousy. Poté kolona vyrazí do Jičína, příjezd je stanoven na 12.20. Následovat bude beseda v Porotním sále s vybranými hosty. Ve 12.50 se Miloš Zeman podepíše do kroniky. Ve 13.20 usedne v Grand Hotelu Praha se starosty ke slavnostnímu obědu. V 15.30 se setká s občany na Valdštejnově náměstí.