Možná se někdo ptá, kdo akci pořádal. Dva hoši byly zpočátku nesmělí a řekli, že tu techniku pro ozvučení a promítání záběrů z Prahy různě posbírali mezi kamarády. Pak svoje jména řekli a my rádi poznamenáváme, že se jmenovali Vojta a Pavel. Věru nejsou jména důležitá.

Pozoruhodné bylo, že přišlo hodně mladých, i maminky s dětmi. Jedna z nich jmenovala se Lucie a počet demonstrantů ještě zvýšila malým Adamem a Tobiášem. Potěšilo, jak vysvětlila, že přišla proto, že souhlasí s těmi pany. Ti pánové, tedy pořadatelé, to byli ti výše jmenování. Žádní papaláši. Mladí lidé, kteří nejsou spokojeni s tím, jak to u nás chodí. Zajímavé bylo pozorovat, kdo ze současných lidí z radnice přišel. Z úzkého vedení neviděl jsem nikoho. Byli tu někteří zastupitelé, kteří jsou řazeni k opozici.

Souhlas patřil prohlášení, které Vojta předčítal. V něm byl hlavně nesouhlas s tím že předsedou vlády by měl být člověk trestně stíhaný a taky nesouhlas se vznikem vlády založené na podpoře komunistů.
Optimismus přinášela skutečnost, kolik lidí na náměstí přišlo.Bylo tu hodně mladých, maminky s kočárky. A ti se nestydí přinést nebo na místě vytvořit transparenty.

Byly věcné a vtipné:
Babiš, KSČM ne - jednou provždy
Je to pravda, je tot ak - vládne tady estébák
Hradní lůza je fakt hrůza
Estébácká vládo, nejsme tvoje stádo
Stačilo soudruzi! 1948, 1968, 2018 …
Trestně stíhaného premiéra v ČR nechceme
Babiše do košeproChor