„Ráda bych podotkla, že se rekonstruuje celé vytápění knihovny. Napojujeme se na jiný systém," vysvětlila dále.

„Dříve jsme zde měli plynovou kotelnu, která nám už dosloužila a v současné době budeme napojeni na vytápění, které jde přes 2. základní školu. Nově udělané máme i radiátory a zároveň se pracuje na nových rozvodech i systému vytápění. Doufám, že lidé příliš nepoznají změnu, ba naopak budeme mít snad klidněji a nebudeme muset topení tolik hlídat. Kromě toho dochází k velkým pracím v hudebním oddělení, kde začínáme s výměnou oken. Budou to okna, která vypadají stejně, jako na původní budově. Je to takový dárek k 90. výročí vzniku Studentského domu. Třetí věc, kterou měníme, je podlaha v hudebním oddělení, kde bude nový koberec a zároveň přitom i vymalujeme," navázala nad předchozí diskuzi ředitelka. „Věřím, že než budeme slavit 100: výročí, bude vše hotovo," dodala žertem.

S příchodem prázdnin a dovolených lidé navštěvují knihovnu velmi často. Na svůj volný čas a lenošení si půjčují hodně cestopisy, mapy, novely a nezapomínají ani na historické romány nebo detektivky.

Free Time

V hudebním oddělení sídlí i Free Time klub. ,,Než jsme klub zprovoznili, udělali jsme anketu a snažili se vyjít přáním návštěvníků. Zároveň jsme částečně vycházeli vstříc i náplni klubu z toho, co si sami lidé přáli. Free Time klub je prostor, kde tráví hodně volného času mladí lidé, kteří sem zavítají většinou po škole. Rádi si tu čtou časopisy, hrají různé hry, a to jak na počítači, tak i deskové, a velký zájem je třeba i o fotbálek. Často zde vidíme i mládež, která sedí v sedacích pytlích a povídá si," vypráví ředitelka nadšeně.

Chcete-li se i vy stát návštěvníkem knihovny, musíte si zřídit průkazku. Vždy začátkem kalendářního roku vybírají zaměstnanci knihovny registrační poplatek ve výši 160 korun pro dospělé, 80 korun pak pro děti. Od září letošního roku se však bude vybírat pouze polovina.

Virtuální univerzita třetího věku

Spolu s knihovnou je spojena i spousta akcí, například pro seniory

,,Od 13. října spustíme úplnou novinku, kterou bude virtuální univerzita třetího věku. Jedná se opravdu o vysokoškolské studium a umožňujeme tím studovat lidem, kteří mají o studium zájem a nechtějí nebo nemohou dojíždět do vzdálenějších měst. Ráda bych také podotkla, že se i nadále mohou zájemci o studium registrovat na stránkách knihovny," vybídla Jana Benešová.    Veronika Erlebachová