Hradec Králové bude mít letos tři „oficiální“ nasvícené stromy: smrk ztepilý, smrk pichlavý a jedli obrovskou, a to na Velkém a Masarykově náměstí a na náměstí 28. října. „Všechny tři budou instalovány během jednoho dne - 26. listopadu,“ říká mluvčí hradecké radnice Kateřina Šmídová s tím, že v tento den musí řidiči počítat s omezeným parkováním na uvedených náměstích a v jejich okolí. Přesný termín rozsvícení stromů ještě radnice nestanovila - první adventní neděli by však město mělo přivítat už se zářícími světly.

Náchodsko

Letošní adventní výzdoba v Broumově se od té loňské příliš lišit nebude. „Museli jsme investovat v jiných oblastech, takže na výzdobu města moc nezbylo,“ prozradila ředitelka technických služeb města Dana Hejnišová. Na zdejším Mírovém náměstí bude svítit nádherná jedle ze soukromého pozemku. Ve Velké Vsi musí do adventu ještě nechat opravit osvětlení - přes léto totiž kabely překousaly veverky.

Jičín

Obyvatelé Jičína se letos opět mohou těšit na krásně osvětlené centrum města, zvláště zámecký park. První adventní akcí ve městě bude rozsvícení vánočního stromu 1. prosince.

Trutnov

Vánoční strom na trutnovském Krakonošově náměstí rozsvítí v neděli 1. prosince, kdy tady začnou i vánoční trhy se stánky a koledami. Ve Vrchlabí se moc zdobit nebude - ozdoby na živém stromě na náměstí TGM totiž zůstávají po celý rok. Úplně novou podobu adventní výzdoby letos dostane vrchlabské Náměstí Míru.

Rychnov nad Kněžnou

Rychnovské Staré náměstí bude letos od 1. prosince zdobit vánoční strom, jehož rozsvícení budou provázet adventní trhy a koledy v podání dětí z rychnovských škol.