Na začátek adventního času upozorňuje výzdoba chodeb – ozdobený stromeček, adventní věnce, letící anděl a v oknech kapři a vločky.

Ve dnech 27. – 29. listopadu se ve sklepních prostorách mateřské školy konala prodejní adventní výstava. K prohlédnutí nebo ke koupi zde byly výtvory rodičů a paní učitelek: perníčky, adventní věnce, různé ozdoby, přáníčka… Výstava se uskutečnila ve spolupráci s Klubem rodičů.

Adventní trhy
Hned druhý den, v sobotu 30. listopadu, se konaly na Žižkově náměstí Vánoční adventní trhy, na kterých vystoupily Rybičky se svoji pohádkou O červené Karkulce, Včelky zatančily čertí tanec, Kašpárci předvedli ladný krok na vánoční píseň a nakonec všechny děti zazpívaly koledu Rolničky. Vystoupení se velmi líbilo a děti si užily zasloužený potlesk.

Před nějakým časem se děti účastnily výtvarné soutěže s dětským obchodem v Mladé Boleslavi. Jeden z velkoformátových obrazů se, díky hlasům od rodičů a veřejnosti, umístil na krásném třetím místě. Malým malířům ze třídy Kašpárků a Žabiček, kteří obraz malovali, přijeli zástupci firmy v pondělí 2. prosince předat cenu – Megapytel. Děti na něm rády dovádí.

V pondělí školku čekala ještě jedna návštěva. Firma Flora Garden přivezla osm krásně rostlých borovic. Stromečky si jednotlivé třídy ozdobily podle svého přání. Někde ozdoby vyráběly samy děti nebo paní učitelky a některé třídy zapojily rodiče. Od pátku 6. prosince máte kdokoliv, nejen rodiče dětí z MŠ, možnost zaslat hlas. Veškeré informace o způsobu hlasování naleznete na webových stránkách MŠ www.1ms.jicin.cz. První tři místa obdrží hodnotné ceny opět od floristické firmy.

Dalším velkým dnem byla Mikulášská nadílka. Ta v letošním roce probíhala zcela neobvykle. Děti obdržely poštu od Mikuláše, anděla a čertů. V dopise stálo, že se rozhodli v MŠ přenocovat a děti se na ně mají přijít podívat. Na půdě na děti čekal Mikuláš a andílkové. Tady Mikuláš četl dětem z velké knihy hříchů, kterou mu na tento den svěřili pekelní kamarádi. Z nebe směřovaly dětské kroky do pekelného pokoje ve sklepních prostorách. Zde si děti s čerty zařádily, zatančily nebo zazpívaly. Odměna na všechny čekala zase ve třídě – balíčky přišly nebeskou poštou. Poděkování patří všem rodičům, kteří věnovali školce látky, potřebné na vytvoření interiéru nebe i pekla.

Besídky, dílny
A co se bude konat ve školce do Vánoc? Vánoční besídky, ukázky, dílny… Nesmí chybět výlety a návštěva kina, kterou děti absolvují zdarma v rámci oslav 90. výročí Biografu Český ráj. Mateřskou školu přijde navštívit i Albrecht z Valdštejna, pro kterého je připraven program z dílny dětí.

Kolektiv mateřské školy přeje dětem a jejich rodičům krásné a pohodové prožití předvánočního času i samotných Vánoc.   Iva Drahoňovská, učitelka MŠ 17. listopadu