„Návštěvnost není nejlepší. Na závod 300 zatáček přijde kolem dvaceti tisíc lidí, jenomže na jiné akce třeba jen tisíc. Máme padesátiletou tradici, ale je nezbytné nastoupit na novou cestu. Odteď budeme provozovat autokemp, v němž se budeme snažit poskytnout divákům zázemí a vyžití," vysvětlil. Po patnácti letech se hořičtí motoristé ujmou provozování autokempu. Už v létě ve své klubovně zřídili učebnu s dopravním hřištěm, aby se i školáci mohli seznámit s motorismem. Rekonstrukce klubovny i autokempu bude hotova do dvou let. Restaurace v budově klubovny byla na čtyři roky pronajata.

Nově zvolený výbor má třináct členů oproti předchozím jedenácti. Byl rozšířen z důvodu, aby se do něj nedostávaly neustále stejné tváře, ale i mladší motoristé s čerstvými nápady. „Výkonná rada je teď složená ze sedmi členů. Pět z nich jsou matadoři a dva jsou mladí. Věřím, že tenhle poměr přinese změny, ale zároveň nezapomene na tradice," pochvaluje si šéf hořického automotoklubu.

Autoklub ČR
Martin Sodomek také 10. listopadu obhájil svůj post v prezidiu Autoklubu ČR. „Pro Hořice je to dobrá zpráva. Pro Autoklub ČR jsme jedna z nejznámějších organizací. Máme zkrátka tradici, protože jsme s motocyklovým sportem po revoluci začínali jako jedni z prvních v republice. Proto se Hořicím říká Mekka motorismu. Když má jezdec potvrzení, že startoval na hořických Zatáčkách, pustí ho do všech závodů na světě," řekl a naznačil, že Autoklub ČR usiluje o uspořádání závodu Jízda pravidelnosti historických závodních motocyklů přímo v Jičíně.

Zvýšit bezpečnost
Jedním z nejdůležitějších úkolů Autoklubu ČR je zvýšení bezpečnosti při závodech. Po tragédii rallye u Uherského Brodu nad motorismem visí klatba. Martin Sodomek ho však hájí. Podle něho není fér svalovat celou vinu na motorismus. „Když budete hrát kuželky a někomu spadne koule na nohu, média si toho ani nevšimnou. Každý sport je nebezpečný. Jezdci znají riziko, ale když se obětí stanou diváci, je to průšvih. Pokud se ukáže, že místo nehody bylo označeno jako nepřístupné, pořadatel je z toho venku. Diváci jsou neukáznění a neposlouchají organizátory. Ti navíc při délce tratí rallye několik set kilometrů si nemohou dovolit na každých sto metrů postavit dozor, pouze stanovit bezpečné zóny," uvedl.

Akce v roce 2013

Automotoklub Hořice plánuje:
26. ledna – Zimní radovánky v autokempu U Věže (rodinný program)
2. března – Ples motoristů
30. dubna – Čarodějnice – dřevosochání (DJ Kamil)
18. – 19. května – 300 zatáček Gustava Havla
26. – 27. května – Triatlon
1. června – Dětský sen (Pohádkové malování) a výstava veteránů
15. – 16. června – Česká Tourist Trophy Hořice
19. – 20. července – Rock Fest
5. – 6. října – Cyklomaraton
19. – 20. října – Sraz veteránů