Ve středu 2. prosince byla členka tohoto sdružení Marcela Pelikánová slavnostně vyhlášena pečovatelkou roku. Významný akt se uskutečnil na novoměstské radnici na Karlově náměstí v Praze. Oceněno zde bylo 30 nejlepších pečovatelek z celé ČR. Marcela Pelikánová byla mezi prvními deseti.

Diplom převzala z rukou Livie Klausové, náměstka ministra práce Mariána Hoška a Libuše Roytové.

Marcela Pelikánová přiznává: „Nedá se to ani popsat. Byl to nádherný pocit, je moc pěkné, když tam jste sám za sebe.“

Marcela již třináct let pečuje o svého těžce nemocného manžela a navíc poskytuje osobní asistenci postiženým a seniorům z Novopacka.

„Jsem velice rád, že Marcela získala toto prestižní ocenění. Asi jenom já mohu vědět, co všechno udělala pro mne za třináct let, co se o mne ve dne v noci perfektně stará. Pečuje ale i o klienty našeho sdružení, a určitě k jejich absolutní spokojenosti. Navíc při akcích sdružení zajišťuje funkci řidiče, kuchařky, uklízečky, psycholožky, asistentky. Prostě dělá vše, co je potřeba,“ řekl její manžel, vozíčkář Jan Pelikán, a své ženě vzkázal: „Marcelko, děkuju ti za všechno, co děláš pro mne, velice si toho vážím a přeji ti ten úspěch, který sis mohla prožít. Jsem na tebe hodně pyšný.“

Letos v dubnu sdružení dosáhlo prvního uznání. Olga Kosejková byla vyhlášena nejlepším dobrovolníkem v České republice, který pomáhá hendikepovaným.