V tomto roce slaví klub padesáté narozeniny. V roce 1965 se pár nadšenců pro tuto krásnou značku sdružilo a sjíždějí se dodnes. U příležitosti oslav klubu bude uspořádána v sobotu spanilá jízda citroënů, která bude končit výstavou vozů na Valdštejnově náměstí v Jičíně, a to od 14 hodin. Budou zde vystaveny vozy od veteránů po současnost, najdete zde i populární automobil Citroën 2cv zvaný kachna, známý z filmů o četníkovi nebo slavný vůz Citroën DS, s kterým se proháněl Fantomas.

„Na náměstí se zdržíme do 17. hodiny. Citroëny budou postupně opouštět centrum pohádkového města a podle tištěného itineráře pojedou zpět do kempu motoristickou soutěž. V průběhu víkendu pak budou uspořádána různá klání pro děti i dospělé. Připraven je i ohňostroj a vědomostní soutěže, živá hudba i exhibice RC modelů.

Nesmím zapomenout na jízdu zručnosti pro děti i dospělé a jako každý sraz budou připraveny i noční bojové hry s plněním úkolů a se strašidly všeho druhu," informovala Deník za První citroën klub Praha prezidentka Milena Dovrtělová. 

Ke článku jsou připojeny snímky z akce v jednom z minuých ročníků.