„Zajímám se o cihelny v Čechách, na Moravě, Slovensku, možná se dostaneme do Rakouska – Uherska. Neznáte někoho, kdo pamatuje cihelnu ve vašem okolí a má fotografie, film, video, písemnosti, kalendáře, knihy a podobně? Pomozte mi klidně i při hledání na internetu. Jsou i sběratelé a různí nadšenci, kteří zachraňují cihelny," vyzývá Lubomír Fejfar.

Apeluje také na obecní či jiné kronikáře. Zkrátka, máte-li jakoukoliv památku související s tématem, spojte se s Lubomírem Fejfarem.

Zkontaktovat jej můžete na e-mailové adrese lubos.fejfar@seznam.cz, přes mobilní telefonní číslo 607 805 612 nebo v jeho domově Libštát 299, PSČ 51 203, okres Semily. Lubomír Fejfar se v nedávné době pochlubil několika výstavami. Nejvýraznějším počinem byla loňská expozice o půlstoletí dopravního závodu ČSAD Semily.

Sám Lubomír Fejfar je dlouhodobým řidičem v autobusové dopravě. Nyní pracuje pro BusLine, což je nástupce právě ČSAD Semily. Expozice byla k vidění loni na podzim na zámku v Lomnici nad Popelkou.

„Zaměstnání řidiče autobusu jsem zasvětil téměř celý život, ta práce mě baví, a proto se stala i mým koníčkem a jistou srdeční záležitostí. Autobusy se mi vždycky líbily. Zajímala mě práce s lidmi, také proto, že práce řidiče se stala mou celoživotní náplní. Ke zvratu, kdy jsem se rozhodl předměty spojené s MHD na Semilsku sbírat, došlo v červenci 2010," svěřil se tehdy při vernisáži Jičínskému deníku člověk, který má pověst, že všechno dotáhne do konce.