Jely s námi dva třetí ročníky, což bylo dohromady asi padesát dětí. Předchozí dny pro nás byly náročné, protože jsme si musely připravit hry, povídání do autobusu a nějaké soutěže. Vše jsme ale zvládly a druhý den jsme už v 6.30 vyjížděli od lomnické základní školy. Všichni jsme byli natěšení, nejvíc samozřejmě děti.

V Babiččině údolí jsme si nejdříve zahráli hry, poté udělali společnou fotografii u pomníku Babičky s vnoučaty a pokračovali do mlýna, kde nás uvítal sám mlynář s mlynářkou. Ve mlýně si děti zazpívaly a zatancovaly. Venku jsme se všichni občerstvili a naše trasa pokračovala ke Starému bělidlu. Babička nás přivítala chlebem, jako se to dělávalo dříve. Po návštěvě chaloupky jsme pokračovali do Ratibořického zámku, kde děti provedla samotná kněžna.

Náš výlet pokračoval na přehradu Rozkoš, kterou jsme si prohlédli a dokonce se prošli i po mole, což byl pro většinu z dětí pěkný zážitek. Unaveni a vyčerpáni jsme došli k autobusu a vyrazili na cestu domů. Protože ale děti, na rozdíl od nás, nebyly vůbec unavené, tak jsme ještě zapojily fantazii a vymyslely hry o sladké odměny. Výlet byl moc pěkný, i počasí se nám vydařilo. Paní učitelky byly velice milé a děti byly úžasné. ⋌(lb)