Dva pracovníci pomohou městské policii, stejný počet Sportovním zařízením města Jičín a jedna osoba rozšíří kolektiv v Knihovně Václava Čtvrtka.

„Místa u městské policie budou obsazena lidmi, které na trhu práce omezuje zdravotní hendikep," uvedl místostarosta Petr Hamáček, jenž má činnost strážníků v gesci. Hlavní náplní práce bude obsluha kamerového systému. Vedení města si od úvazku slibuje možnost zvýšení počtu hlídek v rizikových časech, především o víkendech.

Záměr musí schválit úřad práce, který by pak hradil 85 procent nákladů na zaměstnance. Zbytek, který představuje 25 tisíc Kč, by dodalo město. Smlouva by byla uzavřena na rok.

Podle pracovnice úřadu práce Lucie Jampílkové rada doposud žádost nedodala. Předpokládá, že se tak stane do konce příštího týdne.

Jičínská knihovna posilu využívá od pondělí. „Paní se už učí. Má na starosti pomocné organizační práce. Pod tím si lze představit balení knih, obsluhu fondů a podobně," řekla zástupkyně ředitelky Dana Michlová. Knihovna se s úřadem práce dohodla přímo, město smlouvu jen schválilo. Jeho příspěvek bude 11 tisíc korun měsíčně, a to po dobu 11 měsíců.

Dva pracovníci pro sportovní zařízení budou zcela zaplaceni z Evropského sociálního fondu v rámci projektu Kudy kam.