„Situace se vyvíjela velmi turbulentně. Každý den přicházela nová opatření, na která bylo nutné okamžitě reagovat. Výsledkem bylo přerušení provozu lázní na celý měsíc a uzavření Spa resortu Tree of Life na více než dva měsíce,“ popisuje průběh krizového období, které se negativně odrazí v ekonomických výsledcích. Počet stálých zaměstnanců ale zůstal zachován.

Rehabilitace v novém

Období nucené odstávky zde využili pro rekonstrukci vybraných prostor, které zvýší komfort klientům a umožní rozšířit nabídku služeb. „Navzdory koronaviru jsme pokračovali v jednáních se zdravotními pojišťovnami a díky tomu můžeme nově od 1. května nabízet služby Rehabilitačního ústavu,“ pokračuje Eva Zachovalová.

K návratu klientů do lázní a k zájmu ze strany samoplátců přiznává, že zejména po znovuotevření lázní tu řešili větší množství dotazů na zajištění provozu a dodržování hygienických opatření.

„Velmi příjemně nás překvapila reakce lidí, kteří byli rádi, že mohou do lázní opět přijet a často se rozhodovali ze dne na den,“ říká obchodní ředitelka.

Hostů přibývá. Cizinci si ještě počkají

Zájem ze strany klientů - samoplátců prý také trvá a stále se zvyšuje s tím, jak se uvolňují opatření.

Do Lázní Bělohradu přijíždí i hodně zahraniční klientely, vrátí se sem i letos?

„Jakmile Vláda ČR vyhodnotí, že riziko šíření koronaviru pominulo a v návaznosti na to rozhodne o uvolnění hranic a obnoví vstup zahraničních návštěvníků na území republiky, pak i my velmi rádi přivítáme klienty ze zahraniční za současného dodržování opatření,“ reaguje Eva Zachovalová.

Současná červnová obsazenost lázeňských ubytovacích zařízení je podle ní na úrovni období před koronavirem.

Oslovená léčebna v Jánských Lázních a Lázně Velichovky se k současné situaci ve svých zařízeních nevyjádřily.