Ta lehčí ZZO se skládá jen ze šesti cviků poslušnosti. Dále je to závod Memoriál Karla Hellera ZM, a tam už je kromě poslušnosti i obrana. Zatímco závod ZZO byl teprve 3. ročník, závod ZM proběhl již 15. ročník. Stopařský závod ZVV1, letos nejvíce obsazený, se uskutečnil už v 11. ročníku, a zatím nejstarší obranářský závod Memoriál Jaroslava Diviše již 21. ročník.

Počasí nám přálo už od rána. Samotný závod proběhl v přátelské atmosféře. Celkem nastoupilo dvaadvacet psovodů, z toho byl jeden domácí závodník, dále přijeli pejskaři z Opočna, Probluze, Kopidlna, Hronova, nejvíce byl zastoupen Nový Bydžov, dále Dobruška, Mostek a Stará Paka. Pestré bylo i zastoupení psů. Kromě několika belgických ovčáků to byli kříženci, němečtí ovčáci, beauceroni, českoslovenští vlčáci, rotwajleři, po jednom boxer a holandský ovčák.

NÁSTUP A START
Po slavnostním nástupu odjelo devět závodníků a rozhodčí Iva Hloušková na louku k Jeníkovu soutěžit ve vypracování 300 m dlouhé stopy. Na cvičišti druhý rozhodčí pan Miroslav Dlabola posuzoval cviky poslušnosti. Po celý den si v klubovně mohl každý závodník dát něco k pití, k jídlu byl připraven guláš nebo párky, na stole ke kávě pak Hořické trubičky, koláč, buchty a medovník.

Po krátké polední přestávce následovala obrana. Role figuranta se ujal Dušan Klimeš, výkony psa i psovoda posoudil pan Dlabola. Celý závod proběhl v přátelské atmosféře za krásného slunečného počasí. Po sečtení bodů nadešel čas pro nástup a vyhodnocení. Rozhodčí byli s výkony spokojeni a všem poděkovali za sportovní vystupování a nám pořadatelům za vzornou organizaci a bezchybný průběh závodů. Všichni závodníci obdrželi diplomy, ceny a ti nejlepší pěkné poháry, odměněna byla i nejmladší závodnice, oba rozhodčí a figurant.

OCENĚNÍ VÍTĚZŮ
V kategorii ZZO zvítězila Marie Vágenknechtová a fena belgického ovčáka Alaia ze Staré Paky, 2. místo obsadila Petra Kurlandová a pes beauceron Uran z Dobrušky, na 3. místě skončil Josef Ludvík z Turnova a pes rotwajler Alexis. V obranářském závodě ZM zvítězila Dana Haková a boxer Natan, na 2. místě skončil Stanislav Šulc a fena německého ovčáka Xena, oba kynologický klub Mostek, 3. místo obsadil domácí Jiří Bydžovský a fena německého ovčáka Juni. Stopařský závod podle ZVV1 zaslouženě vyhrál Miloš Hušek a fena holandského ovčáka Isis z Nového Bydžova, 2. skončila Eva Janečková z Hronova a kříženka Žížala a pěkné 3. místo obsadil Miroslav Rejmont z Mostku a jeho belgický ovčák Gar.

Poslední obranářský závod ZVV1 vyhrála u nás nejúspěšnější závodnice z Hronova Eva Janečková a její kříženka Žížala, na 2. místě se umístil Josef Kučera z Probluze a rotwajler Paryt, na 3. místě skončil Evžen Karban z Nového Bydžova a kříženec Nero. Nakonec ještě poděkování všem sponzorům, hlavně městu Hořice za poskytnutí finančního grantu.
za kynologický klub Hořice    Emilie Včelišová