Ráno 6. října se sjeli závodníci z okolních i vzdálenějších organizací z Jaroměře, Mostku, Nového Bydžova, Kopidlna, z Dolního Přímu - Probluze a ti vzdálenější z Hronova, Holic, Vamberka a z Prahy – Braníku. Pestré bylo i zastoupení psů. Kromě několika německých ovčáků to byl i jeden kříženec, jeden rotvajler, jeden holandský ovčák, dále český strakatý pes a ridgeback.

Po slavnostním zahájení odjelo šest závodníkú na pole u Miletína soutěžit ve vypracování stop, které hodnotil rozhodčí Miroslav Dlabola. Ostatní na cvičišti se utkali v kategorii poslušnosti, kterou spravedlivě bodovala druhá rozhodčí Iva Hloušková. Po krátké polední přestávce následovala obrana. Role figuranta se ujal Martin Kula a výkony hodnotili oba rozhodčí.

Letošní závod se díky pěknému počasí vydařil, závodníci se snažili předvést dobré výkony a umístit se co nejlépe. Nejúspěšnější byl jako už v minulých ročnících Vladimír Řehák z Jaroměře a početně nejvíce zastoupeni psovodi z Hronova. O dobrou organizaci závodu a občerstvení se starali členové klubu ke spokojenosti všech závodníků i přihlížejících diváků.

V odpoledních hodinách došlo na zhodnocení závodu a vyhlášení vítězů všech kategorií. Všichni závodníci obdrželi diplom, drobné ceny a první tři si odvezli poháry a krmení pro psy.

Vítězové
V kategorii ZM se stala vítězkou Eva Janečková z Hronova s fenou křížence Žížalou, druhá se umístila Drahomíra Riegrová též z Hronova a německý ovčák Démon, třetí skončil Martin Novotný a německý ovčák Qwen z Krakovan. V kategorii ZVV1 zvítězila Jana Reichová z Hronova a N O Ares, druhý skončil Vladimír Řehák a fena N O Queeny z Jaroměře, třetí místo obsadil Jaroslav Řeháček a rotvajler Jorgy z Kopidlna.

Stopařský závod vyhrál Vladimír Řehák a fena N O Queeny z Jaroměře, na druhé příčce se umístil Miloš Hušek s fenou holandského ovčáka Isis z Nového Bydžova a třetí skončila Kateřina Brychtová a pes ridgeback Rebel z Holic.   za kynologický klub Hořice Emilie Včelišová