Bugatti byl po požáru v kritickém stavu. Než se mu podařilo vyskočit z boxu a utéct, oheň mu způsobil popáleniny na většině povrchu těla. Ačkoliv se ve čtvrtek zdálo, že se jeho stav lepší, přes nákladnou léčbu a veškeré snahy veterinářů v pátek brzy ráno uhynul.

"Byl jsi ten nejvíc nejneuvěřitelnější a nejbojovnější kůň na světě! Zachránil jsi mi rodinu, zbytek koní, všechna ostatní zvířata i naši střechu nad hlavou. Na společné roky s tebou a Němou nikdy nezapomeneme," vzkázala koni, který byl důležitou součástí rodiny, jezdkyně Kateřina Málková na svých sociálních sítích.

O požáru v Boháňce jsme psali zde:

Příčina požáru je nadále předmětem vyšetřování. Podlle mluvčí krajských hasičů Martiny Götzové odebrali vyšetřovatelé vzorky pro odbornou expertízu. Vzhledem k výši způsobené škody a charakteru události na případu spolupracují také s Policií ČR.

Úterní noční požár Sportovní stáje Málek si vyžádal celkem dva zvířecí životy a způsobil škodu na majetku v hodnotě 1,5 milionu korun.

Už v úterý se začali rodině ozývat lidé nejen z jezdecké komunity, ale také z široké veřejnosti s nabídkou finanční a materiální pomoci. Proto také ve středu vznikl transparentní účet, na který okamžitě začaly přispívat stovky lidí. Za dva dny se na účtu nashromáždilo přes 775 tisíc korun.

Komentář:

Peníze měly být primárně určeny na drahou léčbu Bugattiho, i přes smutný konec příběhu koňského hrdiny ale sbírka nadále pokračuje. Výtěžek rodina použije na materiál a stavbu nové stáje a také na krmivo pro ostatní koně. Požár totiž schvátil také velkou část nashromážděného sena.