Dále studijní obory zaměřené na cestovní ruch a obchodní podnikání a také uvedla nové nabídky vzdělávacích oborů pro rok 2009/2010.

Zároveň uspořádala výstavu, při které se prezentovali se svými pracemi budoucí cukráři, kuchaři i číšníci. Hosté tak měli možnost zhlédnout sváteční tabule a cukrářské výrobky od nejrůznějších dortů po nejdrobnější dobroty. Kuchaři předvedli nové moderní trendy a dokázali, že jejich obor je doslova a do písmene uměním. Nejde jen o to, uvařit speciality, ale také je vhodně naaranžovat a barevně sladit. Kdybychom hodnotili, museli bychom rozdávat samé jedničky. Třeba osmileté Nele Sudkové se nejvíce líbil svatební dort, bývalé kantorky se zase pochvalně vyjádřily nejen o výstavě prací, ale také o moderních úpravách školy.

Ta v poslední době zaznamenala velké změny. Rozšířena byla stravovací část, zrekonstruovány učebny a také půda, kde jsou umístěny kabinety, ředitelna a sborovny. Uvolněné prostory budou přebudovány rovněž na učebny. Jak uvedla zástupkyně ředitele Miroslava Rajmová, dále byla zahájena stavba nové budovy v sousedství a také zateplení budovy domova mládeže spojené s výměnou oken a zastřešením.
„K úpravám nás vedl především zájem přestěhovat naše žáky z objektu v Poděbradově ulici, který je v majetku města, do vlastních prostor,“ uvedla Miroslava Rajmová.

Škola má v současnosti zhruba 400 žáků a nabízí jak studium zakončené maturitou (ekonomika a podnikání, cestovní ruch a podnikání), tak i tříleté učební obory (cukrář, kuchař – číšník) nebo obory pro absolventy speciálních škol. Novinkou je učební obor gastronomie zakončený maturitou.