Jak zjistili, jednalo se o neohlášené pálení dřeva na soukromém pozemku.

Během Volanického slunovratu můžete podpořit lípu

Volanice – Již v sobotu se v obci uskuteční Volanický slunovrat s připomínkou 690. výročí od první historické zmínky. Během akce zároveň můžete podpořit Velešickou lípu.

Lípa je letos jedinou reprezentantkou Královéhradeckého kraje v soutěži Strom roku. Postačí pouze vás podpis do archu.

V loňském roce byl v soutěži Strom roku Kukulův dub, který se vyjímá u kruhového objezdu v lipové aleji.

Letní slavnosti slunovratu
Hořice: Vítání slunovratu se uskuteční dnes 19. června od 19 hodin  u Riegrova obelisku.

Kopidlno: Kopidlenské slavnosti 2015, se konají 19. a 20. června. Odehrají se  na Univerzálním hřišti Kopidlno. Dnes ve 20:00 h.  vystoupí kapela GATE 2017 a od 21:00 hodin je připraveno promítání časosběrného dokumentu z předešlých 6. ročníků. V sobotním programu vystoupí místní talentovaná zpěvačka Iva Podzimková, kdy ji na kytary doprovodí Martin Krulich a Vašek Severa, představí se legendární Kamélie, BoneyM revival, Benjamings Klan a jako hvězda dne vystoupí od 19:00 hodin Janek Ledecký a Band.  O večerní zábavu se postarají Holiday express . Návštěvníci se mohou dále těšit na komedianty na chůdách ze společnosti Chůdadlo, bohatý program pro děti, chybět nebude varhanní koncert v kostele sv. Jakuba Většího.
Kopidlenští se vždy těší na ohňostroj a ani ten na letošním ročníku chybět nebude, naváže totiž na ohnivou show.

Nová Paka: V sobotu 20. června vypuknou od 11 hodin Slavnosti slunovratu. Budou zahájeny průvodem od pivovaru v 10.30 hodin a celý den pokračují na Masarykově náměstí bohatým kulturním programem zakončeným ohňostrojem ve 23.30 hodin na náměstí. Hlavní hvězdou letošního programu bude Petr Kolář s kapelou. Pro děti budou připraveny tvůrčí dílničky, malování na obličej, skákací hrad a další aktivity v úseku před Českou spořitelnou. Děti se mohou těšit na dvě pohádky, které zahrají Matičky ze Semil.
Ve 14.30 hodin Vaříme pohádku a v 16.30 hodin O kohoutkovi a slepičce. Jako vždy se můžete těšit na výborné lahůdky SŠGS Nová Paka.