Mezi krásná místa, která ho v Jičíně zaujala, patří například železná skulptura pohádkového draka na Husově ulici, rekonstruovaný Grandhotel Praha, dřevěné skulptury u rybníka Kníže, nová hradební zeď na Tamlovce i opravené železniční nádraží.

Jako ošklivá zákoutí vnímá pěší zónu, která se zejména v době od 10 do 14.30 hodin stává parkovištěm. Zeptali jsem se na radnici, jak hodlají tento dlouhodobý problém řešit.

„Husovu ulice stále monitorujeme. Je pravdou, že zde v dopoledních hodinách postává spousta aut, ale jde většinou o auta zásobování. Pro ně je denně limit od 8 do 13 hodin. Pak zde parkují i nemohoucí nebo lidé, kteří přivážejí své rodinné příslušníky k lékaři, což samozřejmě tolerujeme," sdělil nám velitel jičínské městské policie Karel Juryca.

 „Krásné a současně šeredné místo v Jičíně je starobylá ulička v centru města Na Příkopech", píše nám právnička Zuzana Kudynová, které zde bydlí. „Již v roce 1957 si ji režisér Jiří Weis vybral k záběrům filmu Vlčí jáma, pamětníci vzpomínají na protagonisty Miroslava Doležala, Jiřinu Šejbalovou a hlavně mladou a krásnou Janu Brejchovou. Ve filmu je patrný průhled celou ulicí, což už je bohužel minulost, jelikož majitel domu čp. 67 ing. Čeněk Strašík přistavěl roh svého domu směrem do ulice. A jsem u popisu ošklivosti současné ulice. Již přibližně dvacet let dům čp. 67 hyzdí vzhled staré ulice, je otlučený, včetně původních kamenných říms, okna v přízemí mají vzhled výkladních skříní, velká železná vrata jsou jistě jen provizorní (bohužel řadu let). Ptám se, zda ještě existují v našem městě památkáři? Nad domem se zejména v ranních hodinách vznáší a do úzké uličky padá hustý dým z komína. Vzhled staré uličky dokresluje parkoviště na pozemku u sousedního domu, kam se někdy vejde i osm aut, které využívají i ti, kteří nemají s domem a firmou zde sídlící nic společného," dodává JUDr. Zuzana Kudynová.

„Spolku občanů a přátel města Jičína se nelíbí železné stojany připoutané řetězy k osvětlení. Jako zcela nevhodný vidí i stánek před renovovaným hotelem Praha," informuje Petr Krupka.