Hradecké koupaliště Flošna s vyhřívaným plaveckým bazénem je od pondělí otevřeno denně od 9 do 19 hodin. Nově zde bylo instalováno pět automatů na dezinfekci rukou.

Vedoucí zařízení Jan Konvalinka se neobává, že by zde museli návštěvníky odhánět. „Koupat se chodí jen málo lidí, včera jich bylo čtyřicet, dnes možná stovka,“ sčítá obsazenost areálu.

Počet vodomilů se podle současných regulí odvíjí od velikosti vodní plochy, tady může být najednou maximálně pět set lidí. Na tento počet vzhledem k počasí návštěvnost nyní nedosáhne. Letošní sezóna na Flošně tak bude podle provozovatelů prodělečná.

Omezená kapacita

Na Jičínsku je jedním z nejnavštěvovanějších Koupaliště Kníže s okamžitou kapacitou téměř tisíc návštěvníků. Počet příchozích nyní limitují koronavirová opatření, do areálu může v jednom čase pouze tři sta lidí. „To si neumím představit, až budou naštvaní rodiče s dětmi stát ve frontě a čekat, až se uvolní místo,“ říká k nastavenému počtu správce areálu Miroslav Petržilka. Jinak komplex je připraven na provoz včetně občerstvení. Otevírá v sobotu.

V Českém ráji jsou pak vyhledávanými přírodními areály Jinolické rybníky a Marešák v Lužanech, na Novopacku je oblíbené peckovské koupaliště, na Hořicku koupaliště Dachova.

Zrenovované trutnovské koupaliště přivítá první hosty možná už ke konci června. „Snažíme se, abychom otevřeli co nejdříve, ale zatím přesný termín nebyl stanoven,“ uvedla mluvčí radnice Michaela Dědková k investici za zhruba 70 milionů korun. Návštěvníky zde čeká zvětšená plocha vodní laguny, nové atrakce pro děti, chrliče vody nebo relaxační lehátka.

Návštěvníci Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem budou mít v nadcházející sezoně k dispozici nové sociální zázemí. Komplex by se mohl otevřít veřejnosti v polovině června, záleží na předání stavby a také počasí.

V Hostinném všechno směřuje k tomu, aby se lidé po osmnácti letech dočkali vlastního koupaliště. Město chce během letošního roku dokončit většinu stavebních prací a připravit areál k otevření pro koupací sezonu 2021.

V Lodíně u Nechanic otevřou areál 20. června s okamžitým počtem příchozích 462. „Ještě nejsme rozhodnuti, zda aktuální počet návštěvníků vyvěsíme na webu, aby tu lidé zbytečně nečekali,“ přemítají provozovatelé. Věří, že do té doby se pravidla ještě uvolní.

Jiráskovo koupaliště v Náchodě se letos otevře o měsíc dříve, a to už 8. června. Důvodem časnějšího zahájení provozu je kvůli pandemii koronaviru stále nepřístupný krytý plavecký bazén. „Chceme, aby lidé měli možnost se koupat a zaplavat si. Venkovní areál bude v těchto dnech příjemnější variantou než krytý bazén,“ vysvětluje ředitelka Sportovních zařízení města Náchoda Kateřina Beranová. Jiráskovo koupaliště navíc připravilo i několik novinek. Patří mezi ně nové herní prvky, terasa i právě dokončené šatny, u kterých se zachoval stejný dřevěný styl.

Provoz koupališť v kraji

Hradec Králové – koupaliště Flošna, otevřeno denně od 1. června
Jičín – koupaliště Kníže – zprovozněno od 6. června
Náchod – Jiráskovo koupaliště – 8. června
Jaroměř – plavecký areál – 5. června
Trutnov – koupaliště – konec června
Dvůr Králové – Tyršovo koupaliště – polovina června
Lodín – koupaliště a kemp – 20. června
Pecka – koupaliště a kemp – 20. června
Rychnov nad Kněžnou – městské koupaliště ve Včelném – 8. června
Vrchlabí – přírodní koupaliště Vejsplachy – celoročně dostupné