„Máme zprávu z kontroly, kterou na odboru dopravy provedl kraj. Vyzývá nás, abychom odstranili nebo zakryli dopravní značení na parkovišti u stadionu. Kraj je nadřízeným orgánem odboru dopravy, který nakonec vydal rozhodnutí. K zakrytí dojde zřejmě ve čtvrtek,“ uvedl mluvčí hradecké radnice Václav Svoboda.

Podle zástupců magistrátu jde o dočasné opatření do doby, než skončí soud, který vede stát jako majitel pozemku pod parkovištěm a město, a nebo do ukončení řízení o zápisu plochy mezi místní komunikace. „Je to otázka jednoho nebo dvou měsíců,“ dodal Václav Svoboda.

Jádrem sporu mezi městem a státem je označení parkoviště. Podle města jde o místní komunikaci, stát a kraj míní, že jde o účelovou plochu, kde nelze vybírat parkovné.

K zápisu parkoviště mezi místní komunikace potřebuje město souhlas majitele pozemku, tedy státu. S tím však nemůže počítat.

„Nechtěl bych předjímat, ale souhlasem bychom odporovali našemu názoru v soudním sporu. Žádost proto zamítneme,“ řekl ředitel hradecké pobočky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Ladislav Košťál.

Parkoviště chce získat kraj, který jej hodlá provozovat zdarma.

Více informací o kauze najdete na webu:

hradecky.denik­.cz/parkoviste