Již od půl deváté probíhala prezence soutěžících z různých škol našeho kraje. V 9 hodin byla soutěž oficiálně zahájena. Soutěžící a jejich pedagogický doprovod přivítal nejen ředitel školy Jiří Tajč, ale také starosta města Jičína Jiří Liška. Poté lehce nervózní a nedočkaví účastníci mohli usednout k počítačům a porovnat tak své dovednosti s konkurenty z kraje. Soutěžilo se celkem ve čtyřech disciplínách: psaní na klávesnici, korektura textu, wordprocessing a záznam mluveného slova, přičemž zúčastnit se každé kategorie mohli maximálně tři zástupci z jedné školy.

Zástupci škol

Síly mezi sebou měřili studenti z následujících škol: OA, SOŠ a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hradec Králové; OA, SPgŠ, VOŠ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky z Hradce Králové; Obchodní akademie Náchod; VOŠ a SOŠ Nový Bydžov; Obchodní akademie T. G. Masaryka Kostelec nad Orlicí; Obchodní akademie Trutnov a Masarykova obchodní akademie Jičín.

Přibližně kolem 14. hodiny proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen nejlepším soutěžícím v každé kategorii. Nejúspěšnější účastnicí klání se stala Petra Marečková z OA Trutnov, která se účastnila tří disciplín a v každé získala 1. místo.

Výsledky

Výsledkové listiny ze všech kategorií byly zaslány do Národního ústavu pro vzdělávání v Praze, kde probíhá vyhodnocování všech krajských kol. Nejlepší studenti z celé republiky pak budou nominováni na mistrovství republiky v grafických disciplínách, které se koná v polovině dubna na Obchodní akademii Neveklov, okres Benešov.

Studentky MOA se účastnily pouze kategorie „psaní na klávesnici". Šárka Hanušová ze 4.C obsadila krásné 2. místo s výkonem 453,6 čistých úhozů/min., Alena Nazarenková ze 4.B se umístila na 7. místě s výkonem 348,6 č. úhozů/min. a na 14. místě skončila Martina Jampílková z 1.A s výkonem 299,2 č. úhozů/min. Soutěž byla financována z prostředků Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.   Petra Jiránková