V místní Galerii plastik byla na sobotní slavnostní vernisáži prezentována, za osobní účasti tvůrců, polská malba, grafika, fotografie, ale také sochy, design šperků a módních doplňků.

„Až na druhý pohled jsem si uvědomila, že ty kabelky jsou vyrobené z kovu. Působí tak lehce. Myslela jsem, že jsou papírové," pozastavuje se nad precizním zpracováním materiálu návštěvnice výstavy Katka Jarošová.

Strzegom je významným centrem nejen umění, ale také těžby žuly. Na výstavě můžete obdivovat exponáty, kterým byl výchozím materiálem právě tento kámen. Účastníci vernisáže si se zájmem prohlédli také fotografie a obrazy.

Obdivovatelé moderního umění a designu mají možnost výstavu v hořické galerii navštívit až do 2. července.

Fascinující prožitek skrze hudbu

V rámci sobotního programu byl pro zahraniční hosty i širokou veřejnost připraven podvečerní galakoncert. Vystoupili Barbora Řeřichová a Martin Kasík. Soprán a klavír.

Že posluchače čeká vyjímečný hudební zážitek bylo jasné po prvních tónech. Zazněly skladby velikána světové hudby Fryderyka Chopina, ale také slavné české árie. Mladá talentovaná pěvkyně a mezinárodně uznávaný klavírista svým uměním okouzlili publikum, které je ocenilo potleskem ve stoje.