Letní sestřih

Tou první bylo prostříhání stromů kolem bazénů v průběhu zimy. „Přistoupili jsme k tomuto kroku proto, že bránily přístupu slunce," objasňuje důvody správce Miroslav Petržilka. Naopak více stínu by mělo pokrýt dětské hřiště. „Stavební práce byly již započaty, kůly jsou upevněny," pokračuje správce plovárny, přičemž ale jedním dechem dodává, že hotovo není ani zdaleka.

Dokončení brání jediná věc – absence krycí plachty, která doposud nebyla zhotovena. A to navzdory tomu, že vše již mělo být dotaženo do finiše. „Kdy se tak stane, nikdo neví," krčí rameny Miroslav Petržilka. Koupaliště je rovněž vybaveno solárním absorberem, který ohřívá vodu v bazénech. Kdo by se ale těšil na vodu teplou i v chladných dnech, bude zklamán. „Zařízení je závislé na slunci, když nesvítí, neohřívá se," popírá tyto myšlenky správce.

Pozitivní zprávou zejména pro školáky je informace, že za pěkné vysvědčení jim bude umožněn vstup zdarma. Nemusí však čekat až na poslední školní den, zchladit se mohou už teď, a to dokonce v době vyučování. „Střední a základní školy mají dopolední vstup za dvacet korun, děti z mateřských školek k nám mohou zadarmo," zve mládež správce. Během prázdnin pak na všechny čekají relaxační neděle, na něž jsou naplánovány různé hry – slalom s míčkem, lovení rybek či přetahování lanem.

Návštěvníci jsou podle slov plavčice Michaely Noskové ukáznění. „Jen výjimečně je musíme napomínat, ale pokud už se tak stane, vždy poslechnou," pochvaluje si. O tom, že jim ale právě v těchto dnech práce přibude, není pochyb.    Šárka Jebavá