Dění kolem jičínského koupaliště se přiostřuje. Někteří zastupitelé chtějí mimořádné zasedání kvůli informování veřejnosti, subdodavatel stavby chce navrátit staveniště, navíc tvrdí, že založení hlavních objektů koupaliště v projektu má závažné vady a zhotovitel areálu plovárny žádá náhradu navýšených nákladů za dvouměsíční zdržení prací.

„Považujeme odstoupení od smlouvy za neoprávněné a budeme se na společnosti Geosan Group domáhat možnosti pokračovat v provádění díla. Pokud se stávající protiprávní situace nezmění, budeme se dožadovat svých práv soudní cestou,“ uvedl PR manager subdodavatele (firma BAK) Vladimíra Baťková.
BAK se nelíbí, že byl násilně vyveden ze staveniště kvůli zpoždění díla. „Na vady jsme upozornili podle obchodního zákoníku, ale společnost Geosan Group se včas nevyjádřila k našim námitkám. Proto se celá stavba opozdila,“ řekl Deníku člen představenstva BAK Vratislav Blecha.
Geosan Group má na problém jiný názor. „Přistoupili jsme k převzetí stavby z důvodu opakovaného neplnění povinností z uzavřené smlouvy o dílo,“ stojí v oficiální zprávě firmy s tím, že část prací byla zastavena už v lednu. BAK s tím nesouhlasí a tvrdí, že založení objektů (šatny, restaurace, ale i nerezové vany) podle současného projektu může způsobit vážné poškození objektů v budoucnu.

Podle Geosanu chyby v projektu nepotvrdil ani autor dokumentace, ani nezávislý projektant, kterému byla dána k přezkoumání, navíc Bak řádně neuklízel staveniště a jeho okolí.


Část jičínských zastupitelů žádá mimořádné zasedání. „Chceme to udělat kvůli informovanosti občanů, kteří mají zájem znát technické detaily,“ vysvětlil zastupitel Jan Jiřička s tím, že se pokusí sehnat sedm z 21 potřebných podpisů pro mimořádné zasedání.

Co pravděpodobně bude řešit soud:

Geosan Group vypověděl smlouvu kvůli nedodržení podmínek x Bak nesouhlasí a tvrdí, že za zpoždění může nevčasné vyjádření Geosanu k vadám projektu
Geosan Group zastavil účet z deseti miliony, které sem Bak vložil jako pojistku kvůli potížím x Bak to považuje za neoprávněné
Geosan bude požadovat zvýšené náklady za urychlení stavby po Baku x Bak bude žádat navrácení staveniště