Online reportáž

Co je koronavirus?Zdroj: DeníkTři potvrzené případy onemocnění COVID-19 jsou v současnosti v Královéhradeckém kraji. K Američanovi, který je izolován na chalupě na Týnišťsku, přibyly dvě ženy z Hradecka, které se vrátily z italské Val Gardeny.

Matka s dcerou se nakazily v Itálii

„Jedná se o sedmačtyřicetiletou ženu a její dvacetiletou dceru. Matka měla po pobytu v Itálii zdravotní potíže - kašel, bolest na hrudi, bolest hlavy, únava. Byla však bez teplot. Nemocná je umístěna do domácí izolace. V izolaci je i její dcera, která je v tuto chvíli bez zdravotních obtíží,“ informovala mluvčí Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové Veronika Krejčí.

Prvním nakaženým v kraji je Američan, který dlouhodobě žije v Praze, v karanténě je na chalupě v okolí Týniště nad Orlicí. „Muž byl v kontaktu s osobou, která se nakazila v Bostonu,“ řekl k případu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Desítky lidí jsou v domácí karanténě

Ke středeční 16. hodině bylov domácí izolaci 58 lidí. Jde ovšem pouze o ty, kterým karanténu nařídila hygienická stanice. Reálně může být v domácí karanténě daleko víc obyvatel kraje.

V kraji bylo zatím provedeno 45 testů na koronavirus: „Tři z nich byly pozitivní a na dalších osm výsledků se čeká,“ doplnila ve středu odpoledne mluvčí.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník