Hostitelem rybářů se stala Střední škola zahradnická Kopidlno.

„V pátek bylo zahájení a prověření teoretických znalostí. Děti dostaly poznávací test ryb, jiných živočichů a rostlin. Musely také ukázat vědomosti o rybářství. Dnes v sobotu je na programu lov ryb na plavanou. Konají se dvě kola, z nichž jedno trvá dvě a půl hodiny. Ale bude to trochu zkrácené kvůli počasí. V neděli soutěž bude pokračovat rybolovnou technikou. Jedná se o hody muškou a sedmigramovou kapkou do dálky a do terčů. Je tu celkem deset družstev, takže šedesát soutěžících," sdělil Deníku za organizátory Zdeněk Novotný.

Na soutěžících bylo patrné soustředění. Však také ve hře byly ceny za padesát tisíc korun. „Pro všechny zúčastněné je nějaká památeční cena zajištěna," konstatoval Zdeněk Novotný.

Mezi mladými rybáři v oblibě disciplín převažoval lov na plavanou. „Rybaření se věnuji čtyři roky, na Zlaté udici jsem podruhé. Nejraději mám plavanou, ale je to různé," oznámil Šimon Halbrštát, který přijel z Králik. „Chytám od tří let. Dříve to bylo se strejdou, ale letos poprvé mám povolenku," pochlubil se Janusz Brziśko z Havlíčkova Brodu. 

Jako třetí se Deníku svěřil Jaroslav Bláha z Lomnice nad Popelkou. „Já jsem z místní organizace Košťálov, což je v Libereckém kraji. Rybaření se věnuji sedm let a na Zlaté udici jsem potřetí."

Přestože se klání v Kopidlně uskutečnilo poprvé, Zlatá udice je akce se silnou tradicí. Letos jde o 27. ročník. „Organizace se v pořadatelství střídají. Ve východních Čechách jich je přitom na devadesát," pravil Zdeněk Novotný.

Kopidlenská místní organizace českého rybářského svazu vznikla v roce 1995. V současnosti má 89 členů, z toho 70 dospělých, 5 mladistvých a 14 dětí. Spolek se věnuje rybolovu, chovu ryb a také výchově další generace rybářů.