Tereza Míčová a Tomáš Hakl rozšířili školní vitríny o ceny z Brněnské růže. Nejen o tomto úspěchu, ale i o dnu otevřených dveří, kde se návštěvníci přiučí úskalím vánočního zdobení, se s námi 
podělila ředitelka Lenka Nosková.

Jak moc vás překvapil úspěch vašich žáků na Brněnské růži?
Úspěch našich žáků na této soutěži mě na jednu stranu překvapil, protože byl obrovský, ale zároveň mě nepřekvapil, protože jsem čekávala, že budou dobří. Na naší škole jim totiž, dle mého skromného úsudku, dáváme dobrý základ. Máme tady i dobré učitele, například paní učitelku floristiky Hanu Hladíkovou, která právě tyto žáky na soutěž připravila. To je profesionálka každým coulem. Takže jsem věřila, že uspějí, ale že to bude takový úspěch, to jsem opravu nečekala. Je to však důkaz toho, že to učíme dobře.¨

Ale to není jediný úspěch, který jste letos měli. Respektive váš student Tomáš Hakl.
Máte pravdu. Tomáš je velmi šikovný a letos nejenom obhájil prvenství na Kopidlenském kvítku, ale stal se také laureátem ocenění České ručičky.

To je jistě dobrá reklama pro vaši školu. Kdo by se na ni chtěl přihlásit, má nyní jedinečnou možnost si její prostory prohlédnout v rámci dne otevřených dveří.
Všichni zájemci tuto možnost mají již tento pátek a sobotu. Uvidí tu nejenom školu, ale i další objekty. Kromě toho tu bude probíhat seminář pro veřejnost na téma Vánoce.

Takže se o vás naučí, jak si vyzdobit obydlí na tyto svátky?
Ano. Při tomto semináři se budou vyrábět adventní předměty a dekorace pro zpříjemnění doby před příchodem Vánoc. Pro všechny, kteří si budou chtít tyto dekorace vyrobit, připravujeme jednak ukázky, jak se dají udělat, ale také si to lidé mohou vyzkoušet a své výrobky si odnést domů.

A od kdy do kdy bude den otevřených dveří probíhat?
V pátek to bude od 9 do 15 hodin. V sobotu pak od 9 do 12.