Na místě vznikne informační centrum. Objekt se stane střediskem kopidlenského spolkového života, a očekává se, že se v něm budou odehrávat rozličné kulturní události nebo přednášky. Ti nejmladší obyvatelé Kopidlna dostanou k dispozici prostorné hřiště.

Peníze z dotací
Do nového domova se přestěhuje také městská knihovna. Ta momentálně sídlí na radnici, přičemž její prostory jsou podle knihovnice Romany Komárkové nevyhovující, neboť senioři se do prvního patra obtížně dostávají.

„Na nový objekt se moc těšíme," pravila Romana Komárková.

Podle starostky Hany Masákové (za ČSSD) činí náklady na rekonstrukci 28 milionů korun. Většina z částky – více než 21 milionů Kč – pochází z dotací Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Město si na dofinancování vzalo úvěr, jehož splácení započne v příštím roce.

Tříletá přestavba
Renovaci provázely obtíže. V loňském roce se prakticky zastavila. Vyskytly se totiž komplikace a město hledalo prostředky na jejich řešení.

„Došlo k výskytu podzemní vody, která stavbu podmočila. Následně musely být provedeny práce pro statické zajištění a stabilizaci budovy. Z tohoto důvodu došlo k prodloužení termínu ukončení projektu," vysvětlila Hana Masáková.

Po třech letech však dílo dospělo k úspěšnému završení. „Přesné datum slavnostního otevření ještě není stanoveno, ale předpokládaný termín bude na přelomu roku," uvedla starostka.