“Vloni nám počasí nedovolilo akci uskutečnit, ale letos jsme se rozhodli, že pokud to bude jen trochu možné, tak se soutěžit bude,“ uvedl šéf Levé ruky a hlavní organizátor František Pácal.
Na klání se přihlásilo dvanáct soutěžních týmů. Čest vesnice obhajovalo družstvo hasičů z Tuře, kteří zvítězili v roce 2005. Letos těsně před druhými Úlibicemi zvítězil Čivava team z Úbislavic. V jedné z nejzajímavějších disciplín šlo o vypití půllitru piva na čas.

Pivaři

 Konecchlumským pivařem se stal Martin Chrtek z Úbislavic, který nápoj vypil za 3,53 sec. V ženách se s přehledem umístla na prvním postu slečna Vondroušová z Ostroměře, která zdolala pullitr piva za 7,47 sec. Na více jak sedm stovek diváků, ale hlavně borců, čekala porce atraktivních a náročných soutěží, mezi nimiž nemohlo chybět např. přeplutí koupaliště na raftech nebo erotická show. Na tu muselo každé družstvo nominovat výběr svých členů. V doprovodném programu kromě Levé ruky vystoupila i hořická skupina Artróza či exibicionistická sešlost Krakonoš. Půlnoční oblohu rozzářil velký ohňostroj.

V přiložené fotogalerii najdete více snímků, zpracovány jsou i čtyři videozáznamy.