„Zjednodušeně řečeno by v rámci rekonstrukce podlahy malé tělocvičny mělo dojít ke kompletnímu odstranění stávající nevyhovující nášlapné vrstvy," popisuje vedoucí odboru investic Jakub Šmíd. Podlahový rošt z velké části zůstane, vyměněna bude asi jeho desetina. Lepší posouzení ale bude možné až po jeho odkrytí. Pracovníci na rošt usadí podkladové desky a na ně dubové parkety. Důležitou složkou rekonstrukce je také vyzdění předělu mezi palubovkou a budoucí jednací místností.

„Součástí akce jsou i další, menší úpravy jako odstranění nepotřebných betonových základů pod některá gymnastická nářadí, instalace nových pouzder pro volejbalové sloupy, lajnování a podobně," dodává Jakub Šmíd.

Rekonstrukce se uskuteční během prázdninových měsíců, termín zahájení je stanovený na polovinu července. O práce se postará firma Design Sport Service „BAFR" z Ústí nad Labem, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu: zhruba 830 tisíc korun bez DPH. Záměr nijak nepozdrží probíhající rekonstrukce sociálního zázemí a šaten v areálu, která se protahuje kvůli neshodám mezi dodavatelem a městem.

Způsobí výměna podlahy komplikace pro sportovce? Manažer Sportovních zařízení města Jičín David Streubel a šéftrenér HBC Ronal Jičín Petr Babák jsou přesvědčeni, že ne. Práce totiž potrvají jenom zhruba měsíc a navíc v období mimo sezónu. „Vždy jsme si vyšli vstříc a dokázali se dohodnout. Teď tomu nebude jinak. Navíc první část přípravného tréninku probíhá venku," uvedl Petr Babák.

„Výměna palubovky se uskuteční v době, kdy by neměla ohrozit tréninky místních oddílů, tedy po sportovních kempech a před sezónní přípravou," uvedl David Streubel. „Kvalita palubovky je dnes v havarijním stavu. Může dojít ke zraněním při pádu či skluzu, protože se lámou třísky z palubek. Kvůli stáří je i po celé ploše nerovnoměrný odskok míče, některé palubky již nejsou pevně spojené s podkladem.