Pedagogové K–klubu za dobu existence tábora připravili pro děti třicet různých výletů tak, aby ty děti, které již jednou prázdniny v „Káčku“ trávily, se mohly těšit na nové cíle výletů, nové aktivity. „Rodičům jsme nabídli, že děti nemusí být s námi po celých pět dní. Mohli si vybrat třeba jen jeden výlet. Toho mnozí využili,“ doplnil informace Martin Zajíček.

Letošní Prázdniny s Káčkem měli podtitul Pojeďte s námi na výlet. Hned v pondělí se pětadvacet školáků vypravilo „Za tetou na statek v Hořátvi“, kde se zvláště městské děti potěšily se zvířátky, která ve městě nenajdou. Další den, opět vlakem, odjela skupinka do libereckého zábavného centra „za hlavolamy.“ Ve středu se v Železném Brodu seznámila se sklářskou profesí a ve čtvrtek se všichni těšili na výlet do ZOO ve Dvoře Králové.

Poslední den prázdnin se vydaly děti na Prachov do tamního Muzea Českého ráje, aby poznaly život žab. „Je stále těžší vymýšlet nové výlety, ale zájem o tábor nás utvrzuje v tom, že jdeme správnou cestou,“ dodal ředitel Martin Zajíček.