Pořadatelé koncertu Štěpán Zajíček a Radek Veselý se vzhledem k poněkud nepřehledné situaci a zejména kvůli obrovskému zájmu veřejnosti rozhodli k radikálnímu řešení a chtějí, aby fenomenální muzikant nakonec vystoupil v reprezentativních a důstojných prostorách porotního sálu jičínského zámku.
Nabídli konkurenčnímu pořadateli Františku Gabrielovi dohodu, která spočívá v uspořádání společného koncertu na takříkajíc neutrální půdě.

Tříštění kulturních aktivit

Oba původní pořadatelé by totiž považovali za poněkud nevhodné, aby jeden ze stěžejních kulturních zážitků roku tříštil kulturní aktivity v našem městě a nechtějí, aby se do budoucna spor dvou subjektů stal kuriózní historkou například v různých televizních zábavných pořadech.
Organizátoři večerního koncertu v tuto chvíli doufají ve vstřícnost pana Gabriela, ale tak či tak hudebním „fajnšmekrům“ slibují, že koncert Laca Decziho a legendární skupiny Jazz Q v Porotním sále začne 15. června 2007 v 19 hodin, bude za všech okolností. A to obrazně i doslova…

Pavel Nožička, ředitel KZMJ Jičín


Poznámka redakce:
Jak jsme se od organizátorů dozvěděli těsně před uzávěrkou, pan Gabriel nepřistoupil na jejich nabídku společného koncertu. Večerní páteční koncert se proto uskuteční v zámku, ale nikoliv v Porotním sále, ale na velkém nádvoří. V sále pouze v případě nepříznivého počasí.