Nová pokrývka v podobě opravené báně jeho těla ze 14. století totiž nebude jedinou novinkou jeho hávu. Tělo nově okované věže totiž v sobě ukrývá také hodinový stroj z 18. století, jenž je napojen na rafičky ukazující čas na číselníku z druhé poloviny století devatenáctého.

Celý časový komplet by však měl mít v budoucnu taktéž nový zjev. Jestli však půjde o zcela nová „střeva" a facelift ciferníku, nebo se budou muset mistři restaurátoři popasovat s rezavějícím a prožraným současným ukazatelem času, ukáže až čas. Respektive resumé ministerstva kultury, které od jičínské rady v nejbližších dnech dostane žádost o posouzení, zda věžní hodiny jsou nebo nejsou kulturní památkou. Podle historického úzu je majitelem hodin město Jičín. Samotný kostel je pak v majetku Římskokatolické farnost – arciděkanství Jičín.

„V rámci třetí etapy oprav věže kostela se počítá i s opravou hodin, a tak je nutné vědět, jak se bude v případě jejich opravy postupovat," řekl Deníku jičínský místostarosta Petr Hamáček s tím, že podle předběžných odhadů bude stát restaurace okolo půl milionu korun a dalších 150 tisíc má padnout na repliku ciferníků.

„Teď záleží na ministerstvu, jak se k celé záležitosti postaví. Podle památkářů již nelze současné ciferníky zachránit a bude nutná výroba replik. Historické ukazatele času by mohly skončit v inventáři zdejšího muzea," uvedl druhý muž jičínské radnice a dodal že s opravou hodin se počítá během příštího roku a využilo by se lešení, které zde má být v rámci další rekonstrukce, kdy dojde k dalším vnitřním úpravám a také k opravě fasády kostela.

Podle názoru památkářů zůstanou na věži jako rarita pouze tři ciferníky, které jsou zde historicky. Z jedné strany, od jezuitské koleje, na hodiny vidět není, tudíž by byl ciferník nadbytečný.