A tak jsme ve spolupráci s jičínskou Plaveckou školou vymysleli štafetu Plaveme s Pelíškem až na Mount Everest! Akce se uskuteční v pátek 12. září od 9 do 18 hodin v plaveckém bazénu jičínského Aquacentra. Štafeta je určena pro všechny věkové kategorie od dětí až po seniory. Minimální vzdálenost, kterou musí plavec urazit, je 50 metrů. V průměru počítáme se stometrovým úsekem na jednoho plavce. Pokud ale naplavete víc, budeme na Everestu dříve.

Účastníci mohou odplavat svůj úsek opakovaně. Dobrovolnosti se meze nekladou. V dopoledních hodinách počítáme s účastí spíše školní mládeže, ale to neznamená, že si nemůžete přijít zaplavat svoji trať i v této době. Dopoledne budou pro štafetu vyhrazeny čtyři plavecké dráhy, odpoledne pak dvě. Každý účastník plavecké štafety má vstup do Aquacentra zdarma a navíc jako bonus obdrží pamětní list.

Pevně věříme, že vzdálenost 8850 metrů pokoříme vícekrát než jen jednou! Pro předškoláky nebo plavce, kteří si netroufnou na „Everest", bude připravena štafeta v malém bazénu, kde se pokusí zdolat během ve vodě naši nejvyšší horu Sněžku s revidovanou výškou 1603 metrů. Tento štafetový závod by probíhal pouze v dopoledních hodinách.

A proč vlastně plaveme na Mount Everest a brodíme se vodou na Sněžku? Protože tam ještě nikdo nikdy nedoplaval a nebrodil se! V pohádkovém týdnu je možné takřka všechno… Přijďte nás podpořit!  za Sportovní plavecký klub Delfín Jičín Jan Prostředník