Již podruhé přijala pozvání Celosvětové organizace alternativní medicíny /MAI/ a přednášela na 50. celosvětovém kongresu MAI a stejně tak jako minulý rok se s námi o své zážitky podělila.

Sál hostince U Krejčů v Holovousích se po zaplnil, paní Izabela, oděná do sárí, všechny srdečně přivítala a povídání mohlo začít. Na SríLance pracovala, přednášela i cestovala. Prostřednictvím promítaných fotografií jsme mohli nahlédnout do zdravotních center na SríLance i na 50. celosvětový kongres MAI.

Krásná příroda, usměvaví lidé, spousta zeleně, květin a nejrůznějších zvířátek se na nás z fotografií jen hrnula. Izabela totiž navštívila spoustu zajímavých a opravdu krásných míst.

Podívala se na čajové plantáže, do rybářské vesničky, navštívila sloní školku, na vlastní oči viděla líhnutí želviček a líbilo se jí i na krokodýlí farmě, kde si mohla „pochovat" malé krokodýlky. To jí nestačilo a tak se v doprovodu průvodce vydala na plavbu po řece, kde se na břehu i ve vodě pohybovali dospělí krokodýli, tam pod mangrovníky prý měla i trochu strach. No a výprava do pralesa, kterou podnikla za doprovodu průvodce, byla také plná dobrodružství.

Na SríLance strávila i Vánoce. Hotel, ve kterém bydlela, tam postavil Čech, takže nechyběl vánoční stromeček ani tradiční bramborový salát a řízek.

Krásné fotografie doprovázela poutavým výkladem a spoustou příhod, které se jí za dobu jejího pobytu na SríLance přihodily. Ukázala nám i druhou stránku této krásné země. Necelých 100 metrů od hotelu, ve kterém bydlela, vybuchla nálož, která způsobila velký zmatek a v hotelu nešla elektřina.

To však nebylo všechno, na jednom z výletů do vnitrozemí přišly monzunové deště a s nimi velké záplavy. Výlet tedy museli předčasně ukončit, cestou zpět však viděli, co opravdu záplavy dokáží. Velké sesuvy půdy způsobily, že se na mnoha místech úplně propadly silnice. I tohle je prý SríLanka.

Během pobytu na SríLance se paní Izabele Klimové dostalo ocenění od samotného prezidenta SríLanky, na památku od něho dostala krásné sárí.

A přišel návrat domů. Zde ji čekalo velmi milé překvapení v podobě certifikátu o zařazení do Encyklopedie osobností za rok 2012. To je velký úspěch, ke kterému gratulujeme.

Za své povídání o SríLance byla právem odměněna kytičkou a velkým potleskem. Takže ještě jednou moc děkujeme a paní Izabele Klimové přejeme spoustu úspěchů v profesním i osobním životě.   Zlata Brádlová 

Snímky v připojené fotogalerii - z besedy od Miroslava Rosůlka, ze Srí Lanky z archivu Izabely Klimové.