Dnes nás zajímalo, jak dlouho po prvním zaevidování budete pobírat podporu:
– pokud je člověk poprvé v evidenci a splňuje podmínky nároku na podporu, získá ji na 5 měsíců.
– nad 50 let je to 8 měsíců
– starší 55 let na 11 měsíců. Podpora se vyplácí první dva měsíce ve vyšši 65 procent čistého měsíčního výdělku, další dva měsíce ve výši 50 procent a zbylé měsíce 45 procent. Pokud však skončí v zaměstnání sám nebo dohodou bez vážného důvodu, je podpora po celou podpůrčí dobu pouze 45 procent.

Pokud však se dotyčný dostane do evidence, úřad práce zjišťuje jeho předpoklady pro získání zaměstnání – kvalifikaci, dovednosti, dosavadní pracovní zkušenosti apod. Je pochopitelné, že dlouhodobě zaměstnaný člověk nezná techniky hledání práce. Úřad práce proto nabízí uchazečům speciální školení, kde se lidé učí například vypracovat životopis, účastní se fiktivního pohovoru, učí se pracovně právnímu minimu. „Důležité je, aby se dotyčný takových věcí nebál, vyzkoušel si je," poučuje nás Marcela Danišová. Podotýká, že se hodně lidí stydí, podceňuje se.

„Občané najdou na úřadu práce komplexní podporu. Pokud mají naprosto nevyužitelnou profesi, mohou absolvovat rekvalifikaci. Pokud chcete se sebou sám něco dělat, možnosti tu jsou," tvrdí Danišová.
Představuje nám nejrůznější možnosti, z poslední doby například projekt Kudy kam, kdy nezaměstnaní absolvují pět týdnů školení a pokud je úspěšně zvládnou, budou nastupovat na dotovaná místa. „Je pravdou, že tu nejsou horentní výdělky, ale pokud chce někdo pracovat, zaměstnání tu určitě najde a současně to může být začátkem nové pracovní kariéry," říká Jiří Rada.

Přesto řada lidí se i této možnosti vyhýbá, často jsou to i ti, se kterými je zahájeno exekuční řízení.
Do nejohroženější skupiny lidí, které mají problémy se získáním pracovního místa, patří jedinci nad padesát let, maminky na mateřské dovolené a zdravotně postižení. Úřad práce poskytuje zaměstnavatelům dotace (hradí část mzdy) právě pro tyto skupiny a tím podporuje jejich zaměstnatelnost. Fakt, že firmy upřednostňují mladé pracovníky už také není zcela pravda. Často požadují raději zkušené zaměstnance.

A jaká kategorie lidí podle vzdělání je nejčastěji bez práce? Především to jsou lidé s nízkou kvalifikací a případně s kvalifikací v našem regionu neuplatnitelnou.