Ředitelka Lenka Vacková v úvodu poděkovala radnici za nové prostory včetně upraveného dvora pro divadelní potřeby. Na nové působiště se přesunuly veškeré výtvarné a taneční obory i část rukodělných. „Vyřešil se problém, který jsme v minulosti měli s křížením tak zvaných čistých a špinavých kroužků v jedné učebně," uvedla.

K-klub se sám ze své iniciativy začal zabývat tím, co se zchátralými prostory v Smiřického ulici a při prohlídce bylo jasné, že to byl krok správným směrem.

„Když jsme dříve pořádali pro školy dílny, tak jsme na to měli k dispozici třetinovou výtvarnou třídu a vejít se tam s třiceti dětmi byl problém, takže teď budeme moci nabídnout školám dílny častěji," komentovala prohlídku jedné ze tříd ředitelka a dodala, že je navíc bezbariérová. Děti zde mají kromě samotných učeben k dispozici také šatnu, sprchy nebo kuchyňku.

Zatím je do kroužků v K- klubu přihlášeno okolo 700 dětí, což je zhruba stejně jako minulý rok, ale zápis trvá až do 15. listopadu. Největší zájem je o dramatický a taneční kroužek. Hedvika Krejčová