Zajeli jsme v sobotu 6. prosince do „Kacandy". Byli jsme překvapeni, co připravilo pár místních nadšenců pro své sousedy. Vyklidili parkoviště před hospodou a postavili tam krásný betlém (můžete si vzít čajové svíčky a rozsvítit si ho, nádoby jsou připravené).

Odpoledne byla Mikulášská nadílka pro děti a večer zábava pro dospěláky. K poslechu a k tanci hrála místní neškolená kapela s velice příjemným přístupem k okolí; hrála totiž i na přání a bez honoráře. Jmenují se „Makovičky …" Po půlnoci si s nimi střihnul několik cigánských písniček i „Šáma", jako host kapely. Prostě na profesionální dráhu mají nakročeno. Byla legrace na place.

Zdařilá akce
Těmto nadšencům se letos povedla i Sousedská ochutnávka posvícenských jídel. Každý donesený vzorek obdržel svůj kelímek, a když chutnal, dostal jako bod fazolku. O tuto akci byl veliký zájem, vždyť se sešlo víc než šedesát vzorků a výherci byli oceněni.

Další povedenou akcí byla Kacanďácká pouť. Tady totiž bylo úplně vše. Kolotoč půjčený od Lhotáků, Erika se svou střelnicí, stánek se štěstím, super loutkové divadlo z Prahy, grilované klobásy, pivo, výstava výrobků a uměleckých děl místních žen. Tato pouť končila až brzo ráno, protože se tu poprvé uvedla místní kapela s takovým úspěchem, že se nikomu nechtělo domů. A také proto, že občané takovou zábavu v místní hospodě již dlouho neměli.

Chtěla bych za všechny účastníky těchto podařených akcí poděkovat všem těm „bláznům", kteří dokáží pobavit lidi od 1 až po 80 let. A to vše bez zisku! Pane starosto, máte tam fajn lidi.   Lída Lažová