Získané pozemky budou částečně využity na dětské hřiště pro mateřskou školku. „Řešíme celý prostor mezi domem dětí a školou. Tím, že se nám zvětšily plochy, chceme venkovní prostor u bazénu využít jako koupaliště. Vnímáme, že tento prvek sem můžeme implementovat, má smysl záměr realizovat v jedné akci," popisuje rozšíření původního záměru na venkovní část starosta Josef Cogan.

Jako první bude po původní zakázce (krytý bazén, venkovní bazén s dojezdem pro skluzavku) řešena nástavba nad šatnami, která bude i spojovacím krčkem k bazénu. Vznikne tak nový vstup do sportoviště s toaletami, s denní místností, reprezentační místností pro školu. Akce bude řešena jako samostatná zakázka, která byla schválena zastupitelstvem v loňském roce.

Nově bude koncept rozšířen o slunící louky, bufet, venkovní vířivku pro 11 lidí s celoročním provozem. Intimita koupaliště bude zachována krytou zdí, vybudován bude samostatný vstup pro vozíčkáře a kočárky. Letní brouzdaliště (průměr 8 metrů) doplní šestimetrový pojízdný plech s dopadištěm do bazénu (6 x 10 metrů) a skluzavkou. Pro maminky je počítáno s výstavbou kryté terasy. Venkovní bazén bude přihříván pomocí fotovoltaiky. V plánu je vybudovat „školní cestu", která by sloužila v průběhu školy jako spojnice mezi domem dětí a mládeže a základní školou. O prázdninách by se stala spojkou k bazénu. Počítá se se stavbou dětského hřiště a hřiště na plážový volejbal.

Časová posloupnost
Podle harmonogramu bude nejdříve dokončena hlavní část, což je krytý bazén se skluzavkou a venkovním bazénem. První etapa má stát 66 milionů korun a hotova má být letos. Další už samostatnou akcí je nástavba a propojení bazénu s halou (náklady 5 milionů korun). Stavba dětského brouzdaliště, parkové a venkovní úpravy, bufet, oplocení, tady by se měla suma zastavit na osmi až devíti milionech korun. Fotovoltaika pro vyhřívání vyjde na tři miliony.

Realizace
Krytý bazén má být dokončen v polovině letošního roku, nástavba má být hotova do konce příštího roku. V druhé polovině letošního roku má navázat stavba dětského brouzdaliště a venkovní úpravy. Takže na letní sezónu 2016 by mohlo být letní koupaliště připraveno k využívání.

„Peníze máme připraveny, finanční krytí jsme schopni zajistit," tvrdí starosta Josef Cogan.
Koncept využití je postaven na celoročním předplatném, jinak zájemcům bude umožněn jednorázový vstup, i když ten bude dražší.

Rozšířením komplexu se zvýší i náklady na provoz, původně počítané dva až tři miliony by měly narůst o jeden milion za venkovní část.

„S náklady jsme počítali a nyní máme pocit, že zabijeme dvě mouchy jednou ranou," ujišťuje starosta.

Kompletní vizualizaci najdete i se snímky ze stavby v připojené fotogalerii.