To je opravdu v současnosti složitá otázka. Domy dětí a mládeže, které většinou přes jarní prázdniny nabízely program, jsou zavřené.

Přesto se v rámci možností snaží děti zaujmout. Jičínský K-klubu připravil v rámci jarních prázdnin hru Poznej školu svého kamaráda. Děti musí po cestě od školy ke škole plnit úkoly, mají k dispozici mapu a speciální žákovskou knížku, kam si zaznamenávají výsledky svých úkolů. „Musí být pozorné a všímat si všeho kolem sebe,“ upozorňuje za organizátory Jan Stránský a dodává, že soutěž bude putováním po všech jičínských základních školách včetně praktické školy v Soudné.

Hořický dům dětí a mládeže plánoval vyrazit s dětmi na lyže do Vítkovic, nakonec zájezd zrušil. „Blíží se Valentýn, a protože se mají mít všichni rádi, tak jsme pozvali děti a rodiče na romantickou cestu po Hořicích,“ zve 14. února na nedělní Valentýnskou cestu ředitelka DDM Dita Kosová.

Propagace díla Josefa Váchala a Anny Mackové jsou hlavním cílem činnosti  zdejšího Váchalovského spolku, který pečuje také  o rozvoj společného životave Studeňanech.  Na snímcích dům, kde partneři žili i hřbitov, kde jsou pochováni.
Váchalův odkaz stále žije díky místnímu spolku

Sraz účastníků bude ve Smetanových sadech, vstup od ZŠ Na Daliborce.

„U nás je podmínka, aby se lidé přihlásili přes webové stránky. Budou si vyrábět Valentýnku, čeká je čtrnáct zastavení a drobná odměna,“ doplňuje informace ředitelka. „Chybí nám potkávání s lidmi a moc se těšíme, až to zase půjde,“ posteskla si.

Rodičům doporučuje, aby dětem dopřáli pohyb na čerstvém vzduchu, vymýšleli s nimi a vyráběli drobnosti, hráli společenské hry.Upozorňuje, že domeček jinak šestadvacet kroužků provozuje i nyní distančně. „Vymyslíme nějakou aktivitu, děti si u nás vyzvednou materiál a pak doma tvoří, ale bohužel opět je to o čase rodičů,“ konstatuje.

Hořická knihovna přichází s prázdninovou hrou O zvičinském drakovi. Podrobnosti najdete na stránkách knihovny. Novopacký dům dětí a mládeže připravil dlouhodobější zajímavou aktivitu do terénu.

Děti si mohou zvolit deset míst v Nové a Staré Pace, u nich se vyfotografovat a pak k nim dohledat historické snímky. „Mají čas do Velikonoc, a když nám pak své snímky pošlou, mohou si přijít pro velikonoční odměnu,“ popisuje projekt ředitelka novopackého domu dětí a mládeže Ivana Nováková.

Zima, ilustrační foto
Pod bílou peřinou se lidé bez domova nezahřejí

A pokud se bude zima držet pevně svého žezla, tak novopacký Ski areál Máchovka je skvělým místem na pořádnou sáňkovačku a bobovačku.