Vozatajské závody jsou pro Humpolec několikaletou tradicí, kdy se na konci srpna sjedou ti nejlepší vozatajové z České republiky, nejinak tomu bylo i letos, kdy se na start v jednotlivých disciplínách postavilo dohromady 34 kočárů. V pátek závody odstartovaly drezúrní úlohou, kterou se spřežení ve složení koní Clip a Rony povedlo zajet skvěle.

Byla to nejlépe odjetá úloha sezóny a Zdeněk se svým týmem byl s výsledkem spokojený, i když to ve výsledku znamenalo průběžné šesté místo. Sobotní adrenalinový maraton sčítal dohromady sedm překážek, z toho dvě vodní.

Právě maraton je ta část závodu, kterou má Zdeněk nejraději, i když s přibývajícím věkem a zážitky rostou také obavy a trochu strach, tak i v Humpolci ukázal, že umí zajet dobrý maraton.

Pouze o 0,21 bodů skončil čtvrtý. Do závěrečného vozatajského parkuru nastupovalo spřežení z průběžného šestého místa, ale s minimální ztrátou na vedoucí pozice. Nedělní parkur bývá nejen o přiježděnosti koní, soustředěnosti jezdce, ale také trochu o štěstí.

Humpolecký parkur se Zdeňkovi opravdu povedl, během jízdy nechyboval a byl penalizován pouze za nepatrné překročení času. Tento skvělý výsledek mu tak zajistil posun ve výsledkové listině a z Humpolce odjížděl s bronzovou medailí a ohromou spokojenosti z takového výsledku. Krystýna Jirásková

Autorem fotografií: Marcel Runštuk