Festival Jinčí čin bude stejně jako v minulých letech pořádán souběžně s festivalem Jičín – město pohádky. Zatímco pohádkový festival si jako téma zvolil Krkonoše a Podkrkonoší, Jinčí čin se tentokrát zaměří na něco zcela nečekaného – panelová sídliště v Jičíně. Setkání v bývalé VZP plánuje na 13. září. Začátek bude v 16 hodin.

Veřejnost zve na přednášku o historii budovy na autobusovém nádraží a také o fenoménu sídlišť v Jičíně a potažmo v celé republice. V 19.30 je na programu koncert kvarteta Billow. Další den, v pátek 14. září, se festival Jinčí čin přesune na sídliště Nové Město.

Z bohatého programu vyberme výtvarnou dílnu s podtitulem Postav si sídliště, který zve návštěvníky otázkou „Kdybyste si mohli navrhnout vlastní panelový dům, jak by vypadal?“, nebo koncert Quatro boys Jičín. V sobotu 15. září se festival přemístí na sídliště Husova. Organizátoři chtějí uspořádat fotbalový turnaj jako připomínku toho, kterak se z volné „fotbalové“ plochy pozvolna stává parkoviště. Program je pestrý, bližší informace najdete na facebookové stránce Jinčí či na webu pohádkového festivalu www.pohadka.cz.