„Od nového roku neočekávám vzhledem k úsporným opatřením příliš pozitivního, ale věřím, že se situace stabilizuje a začne se zlepšovat. V našem městě pak doufám, že se nám podaří realizovat vše, co jsme si naplánovali.

V osobním životě se pak těším na co nejvíce času stráveného s rodinou a s malou dcerkou Adélkou,“ píše starosta Lázní Bělohradu Pavel Šubr.

A myslí, že v letos poslanci pochopí, že reálný život se odehrává ve městech a obcích, a nikoliv v poslaneckých lavicích, že se konečně shodnou na změně zákona o rozpočtovém určení daní, který už řadu let diskriminuje obce a města s 1 až 10 tisíci obyvateli, a na zákoně, který vyřeší církevní restituce.

Přál by si také, aby se nenaplnily katastrofické scénáře o hospodářském vývoji v celé Evropě, ale aby došlo ke zlepšení ekonomické situace. Dále chce, aby občané a návštěvníci Lázní Bělohradu byli ve městě spokojeni a aby se jim tu líbilo a dobře žilo.

Rudolf Cogan, starosta Nové Paky, předpokládá, že v tomto roce nedojde k zániku planety Země nebo vyhynutí lidí. A chce, aby v Evropě nebyla válka a nedošlo k epidemii smrtelné choroby. „Osobně neočekávám nic. Naučila jsem se pokorně přijímat čas tak, jak plyne, se všemi událostmi krásnými a příjemnými, i s tím, co je smutné. Pro obec Stará Paka, abychom byli úspěšní se žádostí na výměnu oken v základní škole . Za sebe pak, aby se naší malé zemičce vyhnuly všechny katastrofy, které dnes a denně vídáme ve světě,“ sdělila nám starostka staré Paky Věra Hlostová.


Martin Puš, starosta Jičína, se domnívá, že nový rok nebude jednoduchý: „Naplno se ukáže, jak velké jsou současné problémy Evropské unie a zda je tato instituce dokáže řešit. V našem městě pak očekávám, že po roce hledání najdou zastupitelé společnou řeč, pověsí alespoň na čas stranické dresy a začnou řešit problémy v zájmu našich občanů. Čeká nás příprava velkého projektu, oprava jezuitské koleje. To je velká výzva a rovněž velká šance pro město. Opravdová zkouška pro každého zastupitele.“

V roce 2012 si M. Puš ze všeho nejvíce přeje zdraví a štěstí pro sebe a svoji rodinu. Dále chce, aby se lidé k sobě chovali slušně a férově, a aby Jičín i nadále vzkvétal a byl místem, kde se dobře žije.