I v Hořicích se letos rozhodli výzdobu nerozšiřovat. „Z úsporných důvodů nebudeme pořizovat novou vánoční výzdobu a město bude zkrášlené jako v předchozích letech,“ vysvětlil místostarosta Jaroslav Vácha. Na náměstí zase rozsvítí hvězdičky a ozdobený smrk, na Husově ulici opět sněhové vločky a komety.

V Kopidlně jsou na tom podobně, jak potvrzují slova Petra Albrechta, místního starosty: „Také šetříme, dokoupili jsme jen věci, které se zničily, jako jsou žárovky a svítící řetěz. Dáváme do toho minimum peněz.“ Kopidlno bude mít tradičně ověšenou lípu na náměstí, u kašny vánoční jedli a přibyly zde i další dvě jedle, které také dozdobí.

Nová Paka již několik let neinvestovala do vánoční výzdoby a zůstává věrna nasvícení náměstí a ozdobení vzrostlého jehličnanu naproti květince. Rozzářit by se měly i stromy na sídlišti.

Ve Vysokém Veselí zkrášlí barevnými žárovkami strom v centru. „Považuji za zbytečné investovat peníze do výzdoby, navíc nemáme prostředky,“ říká starosta Luboš Holman.

Místostarostka Libáně Jaroslava Štajerová jeho slova potvrzuje. Libáňské centrum bude rovněž zdobit pouze nasvícený vánoční strom.
I v Sobotce zůstávají konzervativní a žádné novinky nezavádějí.

Dnes se rozzáří stromy v Jičíně

Vánoční čas v Jičíně odstartuje dnešní rozsvícení stromku na Valdštejnově náměstí. Ve městě bude ale akcí více. S lampionem vlastní výroby mohou vyrazit třeba rodiče s dětmi před Masarykovo divadlo na Husově ulici. Rozzáření a soutěž o ten nejkrásnější lampion proběhne v 15.30 hodin. Od 16 hodin na náměstí právě při rozsvícení stromu vystoupí žáci Základní umělecké školy Jičín a skupina Kantoři.

O hodinu později přijde v Masarykově divadle na řadu předvánoční besídka pro nejmenší děti do 10 let. Zahraje zde Pavel Šejn. V K–klubu na náměstí proběhne od 18 hodin hudební recitál Jakuba Světlo ve tmách… možná ještě žije spojený se křtem jeho nového CD. Začátek adventu uzavře ve 20 hodin koncert folkové skupiny Kantoři v Biografu Český ráj.